top of page

Modern Villa - Walker Warner ArchitectsOlgun, 80 metrelik meşe ağaçlarıyla dolu muhteşem, park benzeri bir ortamda yer alan bu tesis, müşterilerin rahat, şık, işlevsel ve uyarlanabilir bir aile evi için isteklerini karşılar. Esnek iç ve dış mekan alanları, sitenin hem ev hem de arazide bütünüyle kullanılmasını ve keyfini çıkarmasını sağlar.

Uzun bir sürüşle erişilen tesis, yıllar boyunca parça parça gelişti ve bu da huzurlu bir şey değil. Tasarım ekibi, siteyi tamamen yeniden çalışarak ve müşterilerin geleneksel ve modern lezzetlerini harmanlayarak, ormana yerleştirilmiş yeni ve etkileyici bir ev yarattı. Temiz çizgiler ve sedir, metal ve betonun ayrık bir paletini kullanan iki katlı rezidans, açık bir alanın korunmasını sınırlar. Evin şeffaflığı ve arazi ile ilişkisi, sitenin genişliğini yansıtır; bu, konukların kesintisiz iç-dış mekan bağlantılarıyla doğal ortamı hemen deneyimledikleri resmi girişe varışta belirgindir. Evin çatı çizgileri, iç mekanları sıcak yazlardan korumak için uzatılırken, ev için tasarım ilhamı veren Kaliforniya kırsal manzarasında öne çıkan formlara cevap verir. İçeride ekip, aile faaliyetlerinin ortak bir şekilde gerçekleşebileceği bölgeler yarattı. Walker Warner Architects'ten “Ev, kamusal ve özel bölgelere organize edildi,” diyor ailenin günlük yaşam alanları birbirine kolaylaşıyor. Mimari amaç, aileye her gün küçük yaşayan ancak daha büyük toplantılara ve etkinliklere uyum sağlamak için genişleyebilecek bir ev sağlamaktı. ” Yavruları olan bir çamur odası, aile eşyalarının kolayca organize edilmesini sağlarken, günlük yaşam, yemek ve yemek pişirme alanları havuz ve terasa bitişiktir. “Evin özel bölümleri geri çekilme ve aile zamanı ile ilgili,” diye ekliyor McCabe, “ortak bölümler misafirleriyle kaynaşmalarına ve sitenin sunduğu her şeyin tadını çıkarmasına izin veriyor.”


İç malzemeler ve renk paleti, mimariyi tamamlar ve çeşitli farklı yüzeylerde evin her yerinde yol alır. Lekeli ahşap tahta kapılar dokusal bronz donanım ile boyalı çerçevelere monte edildi, yumuşak gri kireçtaşı zeminler sıcak ceviz tahtalarla birleştirildi ve sıcak modernlik hissi yaratmak için duvarlar gri beyaz boya ile kaplandı. Şöminenin üzerindeki taş, taş döşemeyle aynı malzemedir, ancak yüzeye hafif, zarif bir doku veren fırça darbesi benzeri bir efektle elle işlenir. Proje için tasarlanan ve derlenen tüm iç mekan mobilyaları, rahat ama dinamik mimariyi tamamlarken konutlara şık bir hava verir. Basit heykel şekilleri, dokusal dokuma kumaşlar, organik elementler ve orman renklerinin birkaç vuruşu iç ve dış evliliği tamamlar. ODADA'dan Oldroyd, “Hemen hemen her mobilya parçasının bir açısı veya eğimi var. “Ancak kıvrımlı sandalye ayakları veya çakıl şeklindeki kabarıklıklar gibi daha doğal şekiller biraz yumuşaklık getiriyor.”


Mülkiyet bir açık alan koruma sınırlar, bu yüzden Ground Studio peyzaj tasarımcısı Bernard Trainor göz kamaştırmak için yapay bahçe doğal çevrenin içine yavaşça geçti, böylece mülkiyet sonsuza dek devam etmek gibi görünüyor. Mimaride olduğu gibi, Trainor'un tasarıma yaklaşımı meşe arasında ustaca “iğneyi iplik çekmek ”ti. “Eve daha yakın, Eğitmen,” diyor sert manzara ve dikimler evin mimari şekillerini yansıtıyor - daha doğrusal. Daha uzağa, meşe ormanlarına doğru ilerledikçe daha da vahşileşiyorlar. ” Genel olarak, konutun iç ve dış tasarımı, tarihi bağlamı, bina kısıtlamalarını ve işlevselliği bir araya getirerek, yaşam için uyumlu ve uyumlu bir alan sağlar.

24 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Concept Home

bottom of page