top of page

Online şekilde 30 bin'e yakın konut satıldı


Koronavirüs tedbirleri kapsamında, tapu işlemlerinin Web Tapu üzerinden de yapılmaya başlanmasıyla, evden çıkmadan bugüne kadar 113 bin işlem yapıldı. Bu süre içinde 29 bin 748 konut, online olarak satıldı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 18 Mart itibarıyla tapu işlemlerinin Web Tapu üzerinden de yapılmaya başlanmasıyla konut satın almak isteyenler, evlerinden çıkmadan bugüne kadar 113 bin işlem yaptı. Bu süre içinde 29 bin 748 konut, online olarak satıldı.


Bakanlıktan alınan bilgiye göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu ve kadastro başvurularının, 18 Mart’tan itibaren koronavirüs tedbirleri kapsamında “Web Tapu” sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr) online olarak yapılması kararını aldı.


Evden çıkmadan daha fonksiyonel hale getirilen uygulama ile internet üzerinden alım-satım, tapu kaydı, ipotek gibi işlemlerin tümüne imkân tanındı. Web Tapu ile işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde, beklemeden yapabilen ve işlemlerinin bütün aşamasını takip eden vatandaşlar, son aşamada sadece ıslak imza için tapu müdürlüklerine gitti.

18-31 Mart arası tapuda online olarak toplam 113 bin 28 işlem gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 29 bin 748 konut satışı da online olarak Web Tapu üzerinden yapıldı.


1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page